22 kwietnia w naszym liceum odbył się Dzień Języka Polskiego i Filozofii. Wydarzenie miało na celu popularyzację wiedzy humanistycznej w jej różnych wymiarach – językowym, literackim i filozoficznym.
Podczas 3. godziny lekcyjnej odbył się występ połączonego chóru szkolnego pod batutą prof. Marty Stachowicz oraz gości z Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego. W wydarzeniu uczestniczyły klasy: 1b, 1c, 2p, 3a oraz 3e.
Na 4. godzinie lekcyjnej uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość cytatów z literatury. Osobom, którym udało się odgadnąć, z jakiego utworu lub od jakiego autora pochodzi dany cytat, mogły poczęstować się przygotowanymi przez uczniów klasy 3e słodkościami.
W czasie przerw również można było sprawdzić swoją wiedzę. O godzinie 10:35 odbył się kahoot z wiedzy z zakresu literatury i języka polskiego. Z kolei na następnej przerwie uczniowie wzięli udział w turnieju 1 z 10 z wiedzy filozoficzno-humanistycznej.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym w Dzień Języka Polskiego i Filozofii dziękujemy za uczestnictwo!