28 kwietnia 2026 roku uczniowie klasy 2b pod opieką Profesora Pawła Kołodziejczyka zorganizowali w naszej szkole wyjątkowy Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie miało na celu przybliżenie młodzieży tajników świata ekonomii, przedsiębiorczości i finansów poprzez ciekawe wykłady, gry edukacyjne oraz działania integracyjne.
W organizację projektu zaangażowało się wiele osób oraz grup zadaniowych, które odpowiadały za poszczególne elementy wydarzenia. Uczniowie mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych we współpracy z przedstawicielami Studenckich Kół Naukowych ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz przedstawicielkami z Akademii Leona Koźmińskiego.
Podczas Dnia Biznesu odbyły się min.:
- gra ekonomiczna przygotowana przez SKN Ekonomii, prezentująca prawo popytu i podaży, w której udział wzięli uczniowie klas 1B i 2C;
- wykład i gra „Jak działa biznes od środka?” prowadzona przez SKN Analiz Rynkowych, w którym uczestniczyli uczniowie klas: 2A i 3B;
- zajęcia dotyczące podstaw finansów publicznych przygotowane przez SKN Finansów i Makroekonomii dla klas: 1P, 2A, 3A,3B;
- konkurs „Familiada” oraz różne aktywności integracyjne dla uczniów. Przedstawicielami drużyn byli uczniowie z klas: 1B oraz 1P, zaś wśród widowni byli także uczniowie z innych klas.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko „Kup lub wygraj”, gdzie podczas przerw można było kupić przekąski i słodkości lub odpowiedzieć na pytania opracowane przez uczniów klasy 2B, a związane z przedsiębiorczością. Na najlepszych czekały smakowite wypieki. Dzień Przedsiębiorczości był doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy, rozwijania przedsiębiorczego myślenia oraz integracji uczniów.