Wielu z Was rozpoznaje twarz ze zdjęcia. To STANISŁAWA CELIŃSKA, utalentowana i ceniona aktorka filmowa i teatralna, którą można podziwiać w takich produkcjach jak: „Panny z Wilka”, „Noce i dnie”, „Krajobraz po bitwie”, „Nie ma róży bez ognia” czy „Pieniądze to nie wszystko”. Pracowała, między innymi, z Feliksem Falkiem, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Juliuszem Machulskim, Jerzym Antczakiem i Stanisławem Bareją.
Doskonale interpretowała wykonywane przez siebie utwory muzyczne. Wyjątkowa wokalistka i częsty gość Przeglądu Piosenki Aktorskiej, występowała z recitalami, nagrywała płyty.
16 kwietnia po raz ostatni oszołomiła publiczność swoim talentem.
Odeszła 12 maja. Na szczęście zostały nagrania, filmy, zapis spektakli Teatru Telewizji.
Żegnamy STANISŁAWĘ CELIŃSKĄ jako widzowie, wielbiciele jej talentu, ale również jako społeczność LELEWELA, której była częścią.
To tutaj, w XLI Liceum Ogólnokształcącym jako nastolatka zdobywała wiedzę.
Jesteśmy dumni, że była jedną z nas
Na zawsze zostanie w Naszej pamięci
Dziękujemy za wszystkie role